производи

Ласерски машина TS1390

Професионална Ruida систем 6442s ласерски контролни, прецизни, стабилен и брз.
Бренд ласерски цевка, добар квалитет на самото место, стабилна излезна моќ, добра гравирање ефект.
USB2.0 интерфејс, поддршка присутен работа.
LCD екран во боја, поддржува операцијата мулти-јазик.
Тајван PMI линеарна водич железница го прави на оптичката патека се кандидира полесно и гравирање и сечење ефект е многу подобро.
Дизајн на владата е повеќе здрав и опремени со фиока на собирање на отпадот за лесно колекција на намалување на отпадот.
Електрични нагоре и надолу платформа, лесен за корисниците да го поставите дебели материјали.
Факултативна ротациони прилог, лесен за корисниците да изрежеш на потребните материјали.
голема работна површина, погоден за гравирање и сечење на голема површина материјали


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

1390 ласерска машина за сечење

Laser Cutting Machin Laser Cutting Machin Laser Cutting Machin 1390s_05 Laser Cutting Machin

модел Ласерски машина TS1390
боја Бела и сива
Работната маса Големина 1300mmm * 900mm
Ласерски цевка бренд EFR или реќи да изберете
Гаранција на ласерска цевка глобална гаранција
Контролен систем Ruida 6442S (англиски / руски / шпански / Франција / португалски)
работната маса Саќе + нож за сечење на маса
Долго материјал помине низ предната и задната страна поддршка
X оската Квадратни линеарни водичи
Y оската Двоен квадратни линеарни водичи
 Z оската наместете ја височината 180 мм
сечење брзина 0-100mm / ови
гравирање брзина 0-800mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1.5 × 1.5 mm (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Датотеки BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер RD дела
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <2000W (Вкупно)
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
Бруто тежина 450KG
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, една година гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare focus lensSpare reflecting mirrorSpare rotary for cylinder materialsIndustrial Water Chiller

1390 ласерска машина за сечење 1390 ласерска машина за сечење 1390 ласерска машина за сечење 1390 ласерска машина за сечење 1390 ласерска машина за сечење 1390 ласерска машина за сечење

JI0A6534

JI0A6534

JI0A6534

JI0A6534

JI0A6534

JI0A6534

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!