производи

Ласерски машина TS1810

Професионална Ruida систем 6442s ласерски контролни, прецизни, стабилен и брз.
Бренд ласерски цевка, добар квалитет на самото место, стабилна излезна моќ, добра гравирање ефект.
USB2.0 интерфејс, поддршка присутен работа.
LCD екран во боја, поддржува операцијата мулти-јазик.
Тајван PMI линеарна водич железница го прави на оптичката патека се кандидира полесно и гравирање и сечење ефект е многу подобро.
Дизајн на владата е повеќе здрав и опремени со фиока на собирање на отпадот за лесно колекција на намалување на отпадот.
Електрични нагоре и надолу платформа, лесен за корисниците да го поставите дебели материјали.
Факултативна ротациони прилог, лесен за корисниците да изрежеш на потребните материјали.
голема работна површина, погоден за гравирање и сечење на голема површина материјали


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

1810 laser cutter7

Модел број TS1810
Работната маса Големина 1800mm 1000mm *
ласерски цевка Запечатени СО2 стаклена цевка
Ласерски глава Кол Еден или двојно
работната маса Блејд платформа
ласерски моќ 130W
сечење брзина 0-100 mm / s
гравирање брзина 0-600mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1 × 1 мм (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Fils BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
ласерски глава Двоен ласерски глава
софтвер Rdworks
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Z-оската движење Контролирајте до моторот и надолу,
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
пакување Големина 206 * 175 * 132см
Бруто тежина 420KG
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, две години гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare Focus lensSpare Reflecting mirror

Резервни Ротари за цилиндер материјали

Индустриски чилер

DETARLS

1810 laser cutter8

 

Product Details

Features:1810
- Professional Ruida 6442S laser control system,precise,stable and fast.
- Brand laser tube,good spot quality,stable output power,good engraving effect.
- Usb2.0 interface,support offline work.
- Color LCD display,support multi-language operation.
- Taiwan PMI linear guide rail makes the optical path run more smoothy and the engraving and cutting effect is much more better.
- The cabinet design is more sturdy and equipped with a waste collection drawer for easy collection of cutting waste.
- Electric UP&Down platform,convenient for customers to place thick materials.
- Optional rotary attachment,convenient for customers to engrave the required materials.
-Large working area,suitable for engraving and cutting large area materials.

 

Samples show:

 

Applcation industrial:
Advertising signs,craft gifts,crystal jewelry,paper cutting technology,architectural models,lighting,printing and packaging,electronic appliances,clothing bags,photo frame production and other industries.
Application Materials:
Woodproducts,Plywood,Acrylic,Plastic,Cloth,Leather,Paper,Rubber,Bamboo,Marble,Double layer plastic,glass,wine bottles etc.

1810 laser cutter10

wifi control 6090 co2 laser engraving and cutting machine

 

IMG20180929151506

IMG20180929151506

IMG20180929151506

IMG20180929151506

IMG20180929151506

IMG20180929151506

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!