производи

Ласерски машина за сечење TS1325


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

1325911

Product Features

1、Professional Ruida 6442s laser control system, precise, stable and fast.
2、Brand laser tube, good spot quality, stable output power, good engraving effect.
3、Usb2.0 interface, support offline work.
4、Color LCD display, support multi-language operation.
5、Taiwan PMI linear guide rail makes the optical path run more smoothly and the engraving and cutting effect is much more better.
6、The cabinet design is more sturdy and equipped with a waste collection drawer for easy collection of cutting waste.
7、Electric UP&Down platform, convenient for customers to place thick materials.
8、Optional rotary attachment, convenient for customers to engrave the required materials.
9、large working area, suitable for engraving and cutting large area materials

Параметри на производот

https://www.goldmarklaser.com/laser-cutting-machine-ts1325.html

модел

TS1325 ласерско гравирање и машина за сечење

боја Сина и бела
Работната маса Големина 1300mmm * 2500mm
ласерски цевка Запечатени СО2 стаклена цевка
работната маса Блејд платформа (алуминиум сечилото платформа не е задолжително)
ласерски моќ 80W / 100W / 130W / 150W
сечење брзина 0-100 mm / s
гравирање брзина 0-600mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1 × 1 мм (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Fils BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер Rd дела
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор 57 Stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
пакување Големина 2850 * 1900 * 1070mm
Бруто тежина 850KG
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, две години гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Резервни Фокус lensSpare Одраз mirrorSpare Ротари за цилиндер materialsIndustrial чилер

 

Product Details

HTB1dZBTKkvoK1RjSZFDq6xY3pXaD HTB1Ee0SKgHqK1RjSZFPq6AwapXai HTB1XX0IKjDpK1RjSZFrq6y78VXaw

Пример шоу

 

newsdfg (1)

 

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!