производи

Ласерско сечење MachineTS1080

Професионална Ruida систем 6442s ласерски контролни, прецизни, стабилен и брз.
Бренд ласерски цевка, добар квалитет на самото место, стабилна излезна моќ, добра гравирање ефект.
USB2.0 интерфејс, поддршка присутен работа.
LCD екран во боја, поддржува операцијата мулти-јазик.
Тајван PMI линеарна водич железница го прави на оптичката патека се кандидира полесно и гравирање и сечење ефект е многу подобро.
Дизајн на владата е повеќе здрав и со универзален тркала и заградата, тоа е полесно да се движат и да ја поправите.
Електрични нагоре и надолу платформа, лесен за корисниците да го поставите дебели материјали.
Факултативна ротациони прилог, лесен за корисниците да изрежеш на потребните материјали.
голема работна површина, погоден за гравирање и сечење на голема површина материјали


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

 

laser engraving cutting 1080

Features of laser engraving cutting machine 1080


1. Professional Ruida 6442S laser control system,precise,stable and fast.

2. Brand laser tube.good spot quality,stable output power,good engraving effect.

3. With universal wheel bracket,easy to move.

4. USB2.0 interface,support offline work.

5. Color LCD display,support multi-language operation.Electric UP&Down platform,convenient for customers to place thick materials.

6. XY three-axis linear guide,higher precision and more stable performance.

7. Electric UP&Down platform,convenient for customers to place thick materials.

8. Optional rotary attachment,convenient for customers to engrave the required materials.

 

Параметри на производот

машината за сечење

 

модел Ласерски машина за сечење TS1080
боја Бела и сива
Работната маса Големина 1000mmm * 800mm
Ласерски цевка бренд EFR или реќи да изберете
Гаранција на ласерска цевка глобална гаранција
Контролен систем Ruida 6442S (англиски / руски / шпански / Франција / португалски)
работната маса Саќе (сечење сечилото табелата по избор)
Долго материјал помине низ предната и задната страна поддршка
X оската Квадратни линеарни водичи
Y оската Двоен квадратни линеарни водичи
ласерски моќ 80W / 100W / 130W
 Z оската наместете ја височината 180 мм
сечење брзина 0-100mm / ови
гравирање брзина 0-800mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1.5 × 1.5 mm (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Датотеки BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер RD дела
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор 57 Leadshine Stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <2000W (Вкупно)
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
Бруто тежина 280KG
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, една година гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare focus lensSpare reflecting mirrorSpare rotary for cylinder materialsIndustrial Water Chiller


Детали за производот

1080

 

Laser engraving machines 1080

 

 

Product accessories

1080 laser cutter 3

 

Optional accessories

 

1080 laser cutter 1080 laser cutter 4

Applications

Applcation industrial:

Advertising signs,craft gifts,crystal jewelry,paper cutting technology,architectural models,lighting,printing and packaging,electronic appliances,clothing bags,photo frame production and other industries.

Application Materials:
Wood products,Plywood,Acrylic,Plastic,Cloth,Leather,Paper,Rubber,Bamboo,Marble,Double layer plastic,glass,wine bottles etc.

QQ截图20210416161401 QQ截图20210416161409 QQ截图20210416161416

 

 

 

 

 

JI0A6479

JI0A6479

JI0A6479

JI0A6479

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!