производи

Ласерски гравер TS6090H

Професионална Ruida систем 6442s ласерски контролни, прецизни, стабилен и брз.
Бренд ласерски цевка, добар квалитет на самото место, стабилна излезна моќ, добра гравирање ефект.
USB2.0 интерфејс, поддршка присутен работа.
LCD екран во боја, поддржува операцијата мулти-јазик.
XY три оски линеарна водич, поголема прецизност и повеќе стабилни перформанси.
Дизајн на владата е повеќе здрав и опремени со фиока на собирање на отпадот за лесно колекција на намалување на отпадот.
Електрични нагоре и надолу платформа, лесен за корисниците да го поставите дебели материјали.
Факултативна ротациони прилог, лесен за корисниците да изрежеш на потребните материјали.


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

6090H

Product features

- Professional Ruida 6442S laser control system,precise,stable and fast.
- Brand laser tube.good spot quality,stable output power,good engraving effect.
- USB2.0 interface,support offline work.
- Color LCD display,support multi-language operation.
- X Y three-aixs linear guide,higher precision and more stable performance.
- The cabinet design is more sturdy and equipped with a waste collection drawer for easy collection of cutting waste.
- Electric UP&Down platform,convenient for customers to place thick materials.
- Optional rotary attachment,convenient for customers to engrave the required materials.

 

Параметри на производот

6090H-4

модел Ласерски гравер TS6090H
боја Бела и сива
Работната маса Големина 900mmm * 600mm
Ласерски цевка бренд EFR или реќи
Гаранција на ласерска цевка за глобална гаранција
Животно на ласерска цевка 6000 часа
Контролен систем Ruida 6442S (англиски / руски / шпански / Франција / португалски)
работната маса Саќе + нож за сечење на маса
Долго материјал помине низ предната и задната страна поддршка
X оската Квадратни линеарни водичи
Y оската Двоен квадратни линеарни водичи
ласерски моќ Сите можат да избираат
 Z оската наместете ја височината 180 мм
сечење брзина 0-100mm / ови
гравирање брзина 0-800mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1.5 × 1.5 mm (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Датотеки BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер RD дела
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <2000W (Вкупно)
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
Бруто тежина 300 килограми
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, една година гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare focus lensSpare reflecting mirrorSpare rotary for cylinder materialsIndustrial Water Chiller

 

Детали за производот

6090H

Professional laser cutting and engraving head,high speed and high precision.

Ruida 6442S/6445G control system,precision stable and fast.

Reci/EFR laser tube,good spot quality,stable output power,good engraving cutting effect.

Double automatic up-down working table,honeycomb and fence blade working table.

Applications

 

Applicable material:
wood, bamboo, jade, marble, organic glass, crystal, plastic, garments, paper, leather, rubber, ceramic,towers, Fabric, Wood Veneer, Cardboard, Paper Products, Matte-board, Plastics, Acrylic, Ceramics,other nonmetal materials.

Applicable industries:
Advertisement, arts and crafts, leather, toys, garments, model , building upholster, computerized embroidery and clipping,jeans,packaging and paper industry.
With their speed, flexibility and accuracy Lasers have become an ideal choice for cutting and scribing the following.

6090 Laser cutting and engraving machine special for nonmetal materiuals, can cut 0-30mm thickness different materials.

Пример шоу

Sample display

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!