производи

Ласерски гравер TS6090L сива бела тип

Професионална Ruida систем 6442s ласерски контролни, прецизни, стабилен и брз.
Бренд ласерски цевка, добар квалитет на самото место, стабилна излезна моќ, добра гравирање ефект.
Со универзален држач за тркала, лесно да се движите.
4.Usb2.0 интерфејс, поддршка присутен работа.
LCD екран во боја, поддржува операцијата мулти-јазик.
XY три оски линеарна водич, поголема прецизност и повеќе стабилни перформанси.
Електрични нагоре и надолу платформа, лесен за корисниците да го поставите дебели материјали.
Факултативна ротациони прилог, лесен за корисниците да изрежеш на потребните материјали.


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

модел Ласерски гравер TS6090
боја Бела и сива
Работната маса Големина 900mmm * 600mm
Ласерски цевка бренд EFR или реќи
Гаранција на ласерска цевка за глобална гаранција
Животно на ласерска цевка 6000 часа
Контролен систем Ruida 6442S (англиски / руски / шпански / Франција / португалски)
работната маса Саќе + нож за сечење на маса
Долго материјал помине низ предната и задната страна поддршка
X оската Квадратни линеарни водичи
Y оската Двоен квадратни линеарни водичи
ласерски моќ Сите можат да избираат
 Z оската наместете ја височината 180 мм
сечење брзина 0-100mm / ови
гравирање брзина 0-800mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1.5 × 1.5 mm (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Датотеки BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер RD дела
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <2000W (Вкупно)
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
Бруто тежина 300 килограми
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, една година гаранција, освен потрошни
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare focus lens

Резервни одраз огледало

Резервни ротирачки цилиндар за материјали

Индустриски чилер

JI0A6459

JI0A6459

JI0A6459

JI0A6459

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!