производи

Ласерски означување машина TS2020

Сплит дизајн, лесен за носење, флексибилна примена.
Висок квалитет на ласерски извор, добар квалитет на самото место, униформа густина на оптичка моќност, стабилна излез оптичка моќност, нема светлина истекување, висока анти-рефлексија.
Користење на високо-брзина на скенирање galvanometer, мала големина, брзина, добра стабилност.
Лесен за ракување, лесен за употреба.
Погоден за повеќето не-метални материјали гравирање и обележување работа


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

Small and flexible, designed to solve the problem of laser marking of existing large parts. The whole machine and the size of the computer host box, small and convenient, can be handheld for operations, in any direction on large mechanical parts for laser marking, very suitable for individual processing operations.

Product Description

1. High quality laser scanning system makes the marking speed fast.
2.Adopt advanced fiber generator, the life time could up to 100,000 hours.
3.High Precision Re-position precision is 0.003mm.
4.It is environment-protecting and energy-saving, power consumption is reduced by 3-10 times compared with YAG laser. Using cost is really cheap.
5.The fiber laser marking machine is maintenance-free, there is almost no any parts need to change after long term use.
6.The fiber laser marking machine is very easy to use, and even the fresh man can use it well.

Параметри на производот

Handheld Laser Marking Machine

тип Ласерски означување машина TS2020
моќ 20W / 30W / 50W
ласерски Бренд Raycus (Maxphotonics / ИПГ опционално)
обележување Површина 110mm * 110mm
Факултативна Обележување Површина 110mm * 110mm / 150mm * 150mm / 200mm * 200mm
обележување Длабочина 0.5mm
обележување брзина 7000mm / ови
Минимална ширина на линија 0,012мм
Минимална карактер 0.15mm
Повторено Прецизност ± 0.003mm
Животен век на оптички ласерски модул 100 000hours
зрак квалитет М2 <1.5
Фокус место Дијаметар <0.01mm
Излезна моќност на ласерот 10% до 100% континуирано да се прилагоди
Управување со системот за животна средина Windows XP / W7-32 / 64bits / W8-32 / 64bits
ладење на владата На воздухот за ладење-Вграден
Температура на работа на животната средина 15~ 35
моќност 220V / 50Hz / еднофазен или 110V / 60HZ / еднофазен
Енергетски потреби <400W
комуникацискиот интерфејс USB
пакет Димензии 720mm x 460mm x 660mm
Бруто тежина 65 килограми


Product Details

QQ截图20210608112425 QQ截图20210608112439

Пример шоу

fly laser  marking machane

 

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!