производи

Ласерски гравер TS4060L

Small laser cutting machine, small footprint, with high precision, fast cutting, not limited to cutting pattern restrictions, automatic layout to save material, smooth kerf, low processing costs and other characteristics.


  • ФОБ Цена: ФОБ Цена 0,5 УСД - 99.999 / Парче
  • ФОБ Цена: Мин.нарачката Кол 1 Парче / Парчиња
  • ФОБ Цена: Набавка Способност 50 парчиња / парчиња месечно

детали

Тагови

Product Features

1、Professional Ruida 6442s laser control system, precise, stable and fast.

2、Brand laser tube, good spot quality, stable output power, good engraving effect.

3、With universal wheel bracket, easy to move.

4.Usb2.0 interface, support offline work.

5、Color LCD display, support multi-language operation.

6、XY three-axis linear guide, higher precision and more stable performance.

7、Electric UP&Down platform, convenient for customers to place thick materials.

8、Optional rotary attachment, convenient for customers to engrave the required materials.

Параметри на производот

JI0A6428

модел Ласерски гравер TS4060
боја Сина и бела
Работната маса Големина 600mmm * 400mm
ласерски цевка Запечатени СО2 стаклена цевка
работната маса Работната маса саќе
ласерски моќ 50W / 60W / 80W / 90W реќи / 100W
сечење брзина 0-100 mm / s
гравирање брзина 0-800mm / ови
резолуцијата ± 0.05mm / 1000dpi
Минимална писмо English 1 × 1 мм (кинески знаци 2 * 2mm)
поддршка Fils BMP, HPGL, PLT, ЛСВ и AI
интерфејс USB 2.0
софтвер RD Автор е на книгите
компјутерски систем Windows XP / win7 / Win8 / win10
мотор stepper мотор
Напонски AC 110 или 220V ± 10%, 50-60Hz
кабел за напојување Европски тип / Тип Кина Вид / Америка Вид / Велика Британија
Работна околина 0-45 ℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <900W (Вкупно)
Z-оската движење автоматска
позиција систем Црвено светло покажувачот
ладење начин систем за заштита од вода за ладење и
дебелина за сечење Упатете се на продажба
пакување Големина 148 * 86 * 87cm
Бруто тежина 140KG
пакет Стандарден случај иверица за извоз
Гаранција Сите живот, слободен техничка поддршка, една година гаранција, освен консумативи како ласерски цевка, огледало и леќа, итн
бесплатни додатоци Воздушен компресор / Пумпа за вода / воздух цевка / водовод / Софтвер и Dongle / англиски Упатство / USB кабел / кабелот
Факултативна делови Spare focus lensSpare reflecting mirrorSpare rotary for cylinder materialsIndustrial Water cooler

 

Product Details

JI0A6435

JI0A6435

JI0A6435

JI0A6435

JI0A6435

JI0A6435

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!