Машина за ласерско сечење TS6090L CO2 CO2

Професионален систем за ласерска контрола Ruida 6442s, прецизен, стабилен и брз.
Ласерска цевка од бренд, добар квалитет на место, стабилна излезна моќност, добар ефект на гравирање.
Со универзален држач за тркала, лесен за движење.
4.Usb2.0 интерфејс, поддршка офлајн работа.
LCD екран во боја, поддржува повеќејазично работење.
XY линеарен водич со три оски, поголема прецизност и постабилни перформанси.
Електрична платформа UP&Down, погодна за клиентите да поставуваат дебели материјали.
Изборен ротационен додаток, погодно за клиентите да ги гравираат потребните материјали.


Детал

Тагови

Индустриска апликација:

Рекламни знаци, занаетчиски подароци, кристален накит, технологија за сечење хартија, архитектонски модели, осветлување, печатење и пакување, електронски апарати, торби за облека, производство на рамки за фотографии и други индустрии.

Материјали за апликација:

Производи од дрво, иверица, акрилик, пластика, крпа, кожа, хартија, гума, бамбус, мермер, двослојна пластика, стакло, шишиња за вино итн.

Карактеристики на машината за сечење со ласерско гравирање 6090:

1. Професионален систем за ласерска контрола Ruida 6442S или 6445G, прецизен, стабилен и брз.

2. Марка ласерска цевка.добар квалитет на место,стабилна излезна моќност,добар ефект на гравирање.

3. Со универзален држач за тркала, лесен за движење.

4. USB2.0 интерфејс, поддржува офлајн работа.

5. LCD дисплеј во боја, поддржува повеќејазично работење. Електрична платформа UP&Down, погодна за клиентите да поставуваат дебели материјали.

6. Изборен ротационен додаток, погодно за клиентите да ги гравираат потребните материјали.

 

Технички параметри:

Име на производ Машина за гравирање со ласерско сечење TS6090 co2 cnc
Боја Сива и бела боја
Големина на работна маса 600 mm * 900 mm
Ласерска цевка Запечатена CO2 стаклена цевка
Работна маса Маса со сечило од саќе и ограда
Ласерска моќност 80W (60w/100w/130w како опционално)
Брзина на сечење 0-60 mm/s
Брзина на гравирање 0-400 mm/s
Резолуција ±0,05mm/1000DPI
Минимум писмо Англиски 1×1mm (кинески знаци 2*2mm)
Поддршка за датотеки BMP, HPGL, PLT, DST и AI
Интерфејс USB2.0
Софтвер Corellaser (поддржува директен излез на coreldraw)
Компјутерски систем Windows XP/win7/win8/win10
Мотор Степер мотор
Моќен напон AC 110 или 220V±10%,50-60Hz
Кабел за напојување Европски тип / Тип Кина / Тип Америка / Тип на Велика Британија
Работна околина 0-45℃ (температура) 5-95% (влажност)
Потрошувачка на енергија <900 W (вкупно)
Движење на оската Z Автоматски
Систем за позиции Покажувач на црвено светло
Начин на ладење Систем за ладење и заштита на вода
Дебелина на сечење Ве молиме консултирајте се со продажбата
Големина на пакување 155х110х105см
Бруто тежина 185 кг
Пакет Стандардна футрола од иверица за извоз
Гаранција Цела животна бесплатна техничка поддршка, една година гаранција, освен потрошен материјал како ласерска цевка, огледало и леќи, итн.
Бесплатни додатоци Воздушен компресор/Пумпа за вода/Воздушна цевка/Водовод/Софтвер и Dongle/ англиски Упатство за употреба/USB кабел/кабел за напојување
Изборни делови Резервен фокусен објектив

Резервно рефлектирачко огледало

Резервен ротационен за материјали за цилиндри

Индустриски воден ладилник

 

Слика со детали за машината: Слика со детали за машина:

Контролорот Ruida 6445G може да избере.

Машински делови:

Добијте понуда

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја