2023 Best China Laser Equipment Manufacturer, looking for wholesalers, agents all over the world.

Производи

Фибер ласерска машина за обележување TS2020

Метал (вклучувајќи ги и ретките метали) како челик, титаниум, бакар итн, и некои неметални како најлон, светло копче, ABS, PVC, PES, тој беше широко користен во индустријата за часовници, индустријата за мувла, хардверски алатки, накит, битмапа означување, електронска компонента, електрични производи, ИТ индустрија, автоделови, метални алати, точни инструменти, подарок и украс, медицински инструмент, електрична опрема со висок или низок напон итн.


Детал

Тагови

Машина за обележување на разделување01

Машина за обележување на разделување02

Машина за обележување на разделување_03

 

Тип Ласерска машина за обележување TS2020
Моќ 20W /30W/50W
Ласерски бренд Raycus (Maxphotonics/IPG опционално)
Областа за обележување 110мм*110мм
Изборна област за обележување 110mm*110mm/150mm*150mm/200mm*200mm
Длабочина на обележување 0,5 мм
Брзина на означување 7000 mm/s
Минимална ширина на линијата 0,012 мм
Минимален карактер 0,15 мм
Повторена прецизност ±0,003 мм
Животниот век на фибер ласерскиот модул 100 000 часа
Квалитет на зракот М2 <1,5
Дијаметар на фокусна точка <0,01 мм
Излезна моќност на ласерот 10%~100% постојано да се прилагодуваат
Опкружување за работа на системот Windows XP / W7–32/64bits / W8–32/64bits
Режим на ладење Воздушно ладење – Вградено
Температура на работната средина 15~ 35
Влез на енергија 220V / 50HZ / еднофазен или 110V / 60HZ / еднофазен
Потребна моќност <400 W
Комуникациски интерфејс USB
Димензии на пакетот 720 mm x 460 mm x 660 mm
Бруто тежина 65 кг
Изборно (не бесплатно) Ротирачки уред, подвижна маса, друга приспособена автоматизација

Горенаведените параметри се базираат на физичкиот објект ќе преовладува, вистинската големина може да има грешки, ве молиме имајте предвид.
 Машина за обележување на разделување_04

Машина за обележување на разделување_05

Предности на производот

 

1: Животниот век повеќе од 100.000 часа.

2: 2 до 5 пати попродуктивни од конвенционалните машини за ласерско обележување или ласерско гравирање.

3: Висококвалитетен систем за скенирање на галванометар.

4: Стабилна излезна моќност, добар оптички режим, одличен квалитет на зракот.

5: Брзина на обележување, висока ефикасност, висока прецизност.6: Професионална контролна табла и софтвер за обележување.

 

Апликации

 

Материјал:

Метални (злато, сребро, бакар, легури, челик, нерѓосувачки челик) и неметални (пластика: инженерска пластика и тврда пластика, итн.).Се користи за електронски компоненти, интегрирани кола, мобилни комуникации, прецизни инструменти, стаклени часовници и часовници, компјутерски тастатури, набавки на инструменти, купување производи, автомобилски делови, пластични копчиња, додатоци за водовод, санитарни производи, ПВЦ цевки, медицинска опрема, шишиња за пакување и така натаму.

Индустрија:

Накит, тастатури за мобилни телефони, делови за автомобили, електронски компоненти, електрични и електронски апарати, комуникациска опрема, средства за хигиена, копчиња, кујнски прибор, санитарна опрема, метални алатки, ножеви, очила, часовници, прибор за готвење, производи од нерѓосувачки челик итн.

Машина за обележување на разделување07

Вистинска фотографија на производот

Машина за обележување на разделување_14

 

Добијте понуда

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
WhatsApp онлајн разговор!