Produkte

Laser shënuar Machine TS2020

Metal (përfshirë metale të rralla) të tilla si çeliku, titan, bakri etj, dhe disa prej Jometalet të tilla si najlon, buton të lehta, ABS, PVC, PES, ajo është përdorur gjerësisht në industrinë orën, industrinë e myk, mjetet e hardware, bizhuteri, bitmap shënuar, komponent elektronike, produkte elektrike, industria e IT, auto-pjesëve, vegla metalike, instrumente të sakta, të pranishëm dhe stolitë, instrument mjekësor, pajisjet e lartë apo të ulët të tensionit elektrik, etj.


  • FOB Çmimi: FOB Çmimi US $ 0,5 - 99,999 / Copë
  • FOB Çmimi: Min.urdhër Sasia 1 copë / copë
  • FOB Çmimi: Furnizimi Aftësia 50 copë / copë në muaj

hollësi

Etiketat

Makina e Shënimit të Ndarjeve01

Makina e Shënimit të Ndarjeve02

Makina e Shënimit të Ndarjeve_03

 

lloj Laser shënuar Machine TS2020
pushtet 20W / 30W / 50W
Laser Markë Raycus (Maxphotonics / IPG Optional)
Shënimi Area 110mm * 110mm
Optional Shënimi Area 110mm * 110mm / 150mm * 150mm / 200mm * 200mm
Shënimi Thellësia 0.5mm
Shënimi Speed 7000mm / s
Gjerësia Minimale e Linjës 0,012 mm
Karakteri minimale 0,15 mm
Precision përsëritet ± 0.003 mm
Jeta-hapësirë ​​e Fiber Laser Moduli 100 000 orë
Cilësia e rrezes M2 <1.5
Focus Spot Diametri <0,01 mm
Fuqia Output i Laser 10% ~ 100% të vazhdueshme për të rregulluar
Operimi i Sistemit Mjedisit Windows XP / W7-32 / 64bits / W8-32 / 64bits
ftohjes Mode Air ftohje-Built-in
Temperatura e Operacionit Mjedisit 15~ 35
fuqia Input 220V / 50Hz / faza e vetme ose 110V / 60HZ / faza e vetme
Kërkesa të energjisë <400W
komunikimi Interface USB
Paketa Dimension 720 mm x 460 mm x 660 mm
pesha bruto 65kg
Fakultative (jo falas) Device Rotary, Moving Tabela, Automatizimi tjera përshtatur

Parametrat e mësipërm bazohen në objektin fizik do të mbizotërojë, madhësia aktuale mund të ketë gabime, ju lutem vini re.
 Makina e Shënimit të Ndarjeve_04

Makina e Shënimit të Ndarjeve_05

Avantazhet e produktit

 

1: Jetëgjatësia më e madhe se 100,000 orë.

2: 2 deri në 5 herë më produktive sesa makineritë konvencionale të shënjimit me lazer ose makinat e gdhendjes me lazer.

3: Sistemi i skanimit të galvanometrit me cilësi të lartë.

4: Fuqia e qëndrueshme e daljes, mënyra e mirë optike, cilësia e shkëlqyeshme e rrezes.

5: Shpejtësia e shënjimit, efikasiteti i lartë, saktësia e lartë. 6: Bordi profesional i kontrollit dhe softueri i shënjimit.

 

Aplikimet

 

Materiali

Metalik (ari, argjendi, bakri, lidhjet, çeliku, çeliku i pandryshkshëm) dhe jometalik (plastika: plastika inxhinierike dhe plastika të forta, etj.). Përdoret për komponentët elektronikë, qarqet e integruara, komunikimet mobile, instrumentet precize, orët prej qelqi dhe orët, tastierat kompjuterike, blerjet e instrumenteve, blerjet e produkteve, pjesët e automobilave, butonat plastikë, pajisje hidraulike, produkte sanitare, tuba PVC, pajisje mjekësore, shishe paketimi e kështu me radhë.

Industria

Bizhuteri, tastiera të telefonit celular, pjesë makinash, komponentë elektronikë, pajisje elektrike dhe elektronike, pajisje komunikimi, produkte higjene, butona, enë kuzhine, pajisje sanitare, përpunues metali Vegla, thika, gota, orë, enë gatimi, produkte çeliku inox etj.

Makina e Shënimit të Ndarjeve07

Foto e vërtetë e produktit

Makina e Shënimit të Ndarjeve_14

 

Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
WhatsApp Online Chat!